Pomoc / FAQ

Jest to automatyczny system płatności za przejazdy autostradami. Kamery umieszczone przy bramkach na autostradzie rozpoznają numery tablic rejestracyjnych przypisanych do naszej usługi i otwierają szlaban w ciągu kilku sekund. Płatność następuje automatycznie, a wysokość opłaty zgodnej z cennikiem danej autostrady pobierana jest ze wskazanej przez użytkownika karty płatniczej.

Aplikacja SkyCash została stworzona po to, żeby ułatwić Twoją codzienność – poruszanie się zarówno po mieście, jak i poza nim. SkyCash umożliwia opłacanie parkowania w mieście oraz zakup biletów komunikacji miejskiej, biletów na pociąg lub autobus czy nawet loty samolotem. Aby użytkownicy mogli cieszyć się podróżami w pełni, SkyCash umożliwia również zakup min. ubezpieczeń turystycznych. W aplikacji znajdziesz również rozrywkę – bilety do kina, czy doładowania do popularnych platform z grami. Podsumowując, SkyCash to cały Twój świat w jednym miejscu.

Wystarczy pobrać aplikację SkyCash w wybranym sklepie Google Play, AppStore lub AppGallery. Na ekranie głównym aplikacji należy wybrać kafel AUTOSTRADY, a następnie dodać swoje pojazdy. Aby to zrobić należy podać numer rejestracyjny pojazdu oraz jego kategorię.

W SkyCash znajdziesz całe portfolio usług związanych z przemieszczaniem się po mieście, jak i poza nim. Opłacisz mobilnie parkowanie w płatnych strefach parkowania lub kupisz bilety na komunikację miejską. Dostępne są również bilety na pociągi większości przewoźników funkcjonujących w Polsce.

Tak, pobranie aplikacji jest darmowe.

Ze SkyCash zapłacisz na autostradzie A1, jednak pracujemy nad tym, żeby jak najszybciej dołączyć również możliwość opłacenia przejazdów na pozostałych autostradach.

Nie ma limitu liczby pojazdów, jakie możesz dodać do usługi autostrady w SkyCash.

Nie ma przeszkody, żeby klika pojazdów jednocześnie znajdowało się na austostradzie. Trzeba jedynie pamiętać, żeby zapewnić środki pieniężne na źródle pieniądza podpiętym pod pojazdy.

Nie, nie ma takiej potrzeby. Płatność jest pobierana automatycznie.

Nie, nie ma takiej potrzeby. Płatność jest pobierana automatycznie.

Usługa Autostrady w SkyCash umożliwia użytkownikom szybsze i wygodniejsze przejazdy przez bramki na płatnych odcinkach autostrad: AmberOne autostrada A1 oraz A4 Katowice – Kraków. Wszystko dzięki temu, że aplikacja SkyCash dostarcza rozwiązanie obsługi automatycznych płatności dla systemów opartych o videotolling.

Videotollingu to mechanizm, który dzięki kamerom umieszczonym przy bramkach na autostradzie, rozpoznaje numery tablic rejestracyjnych przypisanych do usługi i otwierają szlaban w ciągu kilku sekund.
W SkyCash płatność następuje automatycznie, a wysokość opłaty zgodnej z cennikiem pobierana jest ze wskazanej przez użytkownika karty płatniczej.

Aplikacja SkyCash została stworzona po to, żeby ułatwić Twoją codzienność – poruszanie się zarówno po mieście, jak i poza nim. SkyCash umożliwia opłacanie parkowania w mieście oraz zakup biletów komunikacji miejskiej, biletów na pociąg lub autobus czy nawet loty samolotem. Aby użytkownicy mogli cieszyć się podróżami w pełni, SkyCash umożliwia również zakup min. ubezpieczeń turystycznych. W aplikacji znajdziesz również rozrywkę – bilety do kina, czy doładowania do popularnych platform z grami. Podsumowując, SkyCash to cały Twój świat w jednym miejscu.

Wystarczy pobrać aplikację SkyCash w wybranym sklepie Google Play, AppStore lub AppGallery. Na ekranie głównym aplikacji należy wybrać kafel AUTOSTRADY, a następnie wskazać kartę płatniczą oraz dodać swoje pojazdy. Aby to zrobić należy podać numer rejestracyjny pojazdu oraz jego model i kategorię.

W SkyCash znajdziesz całe portfolio usług związanych z przemieszczaniem się po mieście, jak i poza nim. Opłacisz mobilnie parkowanie w płatnych strefach parkowania lub kupisz bilety na komunikację miejską. Dostępne są również bilety na pociągi większości przewoźników funkcjonujących w Polsce, a także ubezpieczenia przydatne w podróży, czy doładowania do serwisów gamingowych, VOD i muzycznych.

Tak, pobranie aplikacji jest darmowe. Jeśli korzystasz z usługi Autsotrady, to ponosisz jedynie koszt przejazdu, zgodny z cennikiem danej autostrady.

Ze SkyCash zapłacisz na AmberOne Autostradzie A1 oraz na autostradzie A4 Katowice – Kraków.

Na AmberOne autostradzie A1 płatność SkyCash działa na wszystkich bramkach i węzłach na odcinku z Rusocina do Nowej Wsi, w obu kierunkach. Bramki, na których zapłacisz automatycznie ze SkyCash oznaczone są symbolem kamery i słowem „TYLKO”, oraz logotypem AmberGo.

Na autostradzie A4 Katowice – Kraków płatności SkyCash działają na trascie Balice – Brzęczkowice, w obu kierunkach. Bramki przeznaczone do automatycznej płatności SkyCash oznaczone są symbolem kamery na żółtym tle.

Nie ma limitu liczby pojazdów, jakie możesz dodać do usługi autostrady w SkyCash.

Nie ma przeszkody, żeby klika pojazdów jednocześnie znajdowało się na austostradzie i korzystało z automatycznych płatności SkyCash. Należy jedynie pamiętać, aby zapewnić odpowiednią ilość środkiów na wskazanym dla danego pojazdu źródle patności.

Usługa „Autostrady” w SkyCash, po prawidłowej konfiguracji, pozostaje całkowicie bezobsługowa. Nie ma konieczności włączania aplikacji SkyCash podczas przejazdu przez punkt poboru opłat na autostradzie. Płatność będzie pobierana automatycznie, z przypisanej do usługi karty płatniczej, na podstawie zeskanowanej tablicy rejestracyjnej Twojego pojazdu. Bardzo ważne jest aby dane dotyczące numeru rejestracyjnego były wprowadzone poprawnie, a karta przeznaczona do pobierania opłat, była ważna i miała odblokowane usługi e-commerce.

Nie, nie ma takiej potrzeby. Płatność jest pobierana automatycznie.

Dezaktywacja pojazdu w usłudze „Autostrady” w SkyCash, jest możliwa z poziomu aplikacji SkyCash. W tym celu zaloguj się do aplikacji SkyCash, przejdź do kafelka „Autostrady”, zaznacz palcem pozycję ze swoim pojazdem aby uzyskać dostęp do sekcji „Edytuj dane pojazdu” i wybierz ją. Po wyświetleniu edycji pojazdu, na dole strony jest przycisk „Usuń pojazd”. Aplikacja zapyta czy na pewno chcesz usunąć swój pojazd z usługi. Wybranie przycisku „TAK” spowoduje dezaktywację pojazdu w usłudze „Autostrady” w SkyCash.

Usługa zostanie tymczasowo zablokowana, do momentu uregulowania płatności. Upewnij się, że masz wystarczającą ilość środków na wskazanej karcie. Płatność będzie ponawiana. Można również zmienić źródło płatności dla pojazdu.

Usługa „Autostrady” została zablokowana najprawdopodobniej z uwagi na brak możliwości pobrania opłaty za przejazd przez bramki poboru opłat na autostradzie. W takiej sytuacji sprawdź, czy limity na karcie płatniczej dodanej do usługi, nie uniemożliwiają pobrania przedmiotowej opłaty i czy opcja wykorzystania karty płatniczej do transakcji e-commerce jest aktywna, a sama karta jest nadal ważna. Jeśli w ciągu kolejnego dnia opłata nadal nie będzie ściągnięta, istnieje możliwość dodania innej karty płatniczej do usługi i poprzez użycie przycisku „Kliknij by wybrać rodzaj płatności”, wybranie alternatywnej karty i kliknięcie przycisku „Opłać przejazd”. Po opłaceniu zaległej opłaty, usługa ponownie będzie aktywna.

Podczas konfiguracji usługi do pojazdu przypisywana jest karta płatnicza, którą wybierzesz dla tej usługi. Po przejeździe przez autostradę opłatapobierana jest automatycznie.

Taka sytuacja może się zdarzyć, jednak nie są zależne od nas. Jeśli kamera nie rozpozna numeru rejestracyjnego Twojego pojazdu, szlaban nie podniesie się automatycznie. Nie martw się, na bramce pobierz tradycyjny bilet i opłać przejazd przy wyjeździe inną metodą (gotówką lub kartą płatniczą). Za ten przejazd nie pobierzemy środków w aplikacji.

Niestety nie. Systemy obsługują obecnie wszystkie pojazdy z kategorii 1 – 5, jednak za wyjątkiem motocykli.

Tak, oczywiście. W tej sytuacji jednak musisz pamiętać o wskazaniu odpowiedniej kategorii pojazdu w aplikacji. Możesz to zrobić edytując dane dla wybranego pojazdu.

Nie, z usługi Autostrady w SkyCash korzystać mogą wszyscy użytkownicy aplikacji.

Z usługi Autostrady mogą korzystać kierowcy większości państw europejskich, jednak zależne to jest od autostrady, którą chcą się poruszać.
Dla AmberOne autostradzy A1 można dodać pojazdy wyposażone w tablice rejestracyjne o numerach: AT,BE, BG, CY, CZ, DE, DK, EE, ES, FI, FR, GB, GR, HR, HU, IE, IT, LT, LU, LV, MT, NL, PL, PT, RO, SE, SI, SK, UA
Dla Autostrady A4 można dodać pojazdy wyposażone w tablice rejestracyjne o numerach: CZ, DE,
DK, GB, NL, PL, SE

Oczywiście, w tym celu należy przejść do zakładki „Historia” i przy wybranej opłacie kliknąć przycisk „Wystaw fakturę”.

Tak. Z usługi „Autostrady” możesz korzystać od razu po zarejestrowaniu się do systemu SkyCash, a do tego wymagamy tylko podstawowych danych.

Numer PESEL wymagany jest dopiero w momencie, kiedy chcesz się zweryfikować i uzyskać instrument płatniczy, a co za tym idzie, dodatkowe funkcje płatnicze w aplikacji (np. natychmiastowe transfery środków do innych użytkowników aplikacji lub wypłacanie gotówki w bankomatach).

W pierwszej kolejności sprawdź połączenie z internetem na swoim urządzeniu, ewentualnie dokonaj jego ponownego uruchomienia. Sprawdź również czy w sklepie z aplikacjami nie widnieje aktualizacja aplikacji. Jeśli aplikacja lub jakaś z usług nie działa, SkyCash wystawia stosowny komunikat w aplikacji bądź na infolinii. Zawsze możesz też skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta, gdzie udzielimy Ci odpowiedniego wsparcia.

Oczywiście, że tak. Zagubienie urządzenia nie powoduje, że usługa nie będzie działać prawidłowo. Pamiętaj, że aby korzystać z usługi Autostrady w SkyCash, w momencie mijania bramek poboru opłat, nie musisz nawet mieć przy sobie telefonu. Do swojego konta możesz zalogować się również na innym urządzeniu z Androidem lub iOS.  Pamiętaj jednak, że zagubienie telefonu z zainstalowaną aplikacją SkyCash, jest potencjalnym ryzykiem, więc warto wtedy zadbać o zmianę hasła do aplikacji.

Upewnij się, że dane pojazdu są poprawne i wskazujesz aktywne źródło płatności. Jeśli jednak standardowa ścieżka aktywacji usługi nie spowodowała aktywowania usługi, skontaktuj się z naszą infolinią lub napisz do nas na adres bok@skycash.com

Nie. Nie ma też takiej potrzeby. Usługa Autostrady w SkyCash opiera się o płatność automatyczną, dla wskazanego numeru rejestracyjnego. Niezależnie od tego kto przemieszcza się danym pojazdem, opłata zostanie pobrana ze wskazanego w aplikacji źródła płatności.

Bardzo prosto. Możesz to zrobić wchodząc w edycję danych pojazdu. Tam możesz wybrać inną kartę płatniczą jako nowe źródło płatności. Pamiętaj jednak, aby wcześniej dodać ją w zakładce „Moje karty”, w dolnej części ekranu głównego aplikacji.

Load More

Kontakt

Nasza infolinia jest do Twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku,
w godzinach: 08:00 – 18:00

22 403 80 20
lub
22 403 80 40
bok@skycash.com
SkyCash Poland S.A.
ul. Marszałkowska 142
00 – 061 Warszawa

Formularz kontaktowy

Pytania i wnioski wpisz poniżej. Odpowiemy najszybciej, jak to będzie możliwe.